3 dôvody, prečo je Erik Karlsson pre Pens zlý trejd

Švédsky hokejový obranca Erik Karlsson sa v lete 2023 stal novou posilou Pittsburghu Penguins. Dnes sme sa pozreli na tri dôvody, prečo to nie je pre Pens práve najlepší trejd. Aký je váš názor?

Erik Karlsson je 33-ročný obranca, ktorý v NHL obliekal dresy Ottawy Senators a San Jose Sharks. V tíme Senátorov bol dokonca niekoľko sezón kapitánom klubu.

Celkovo odohral v NHL dovedna 920 zápasov s bilanciou 761 kanadských bodov za 178 gólov a 583 prihrávok. V zbierke úspechov mu však chýba Stanley Cup a preto v lete požiadal o trejd zo San Jose, ktoré je v prestavbe.

Jeho novým tímom sa stal Pittsburgh Penguins. Pozrime sa na tri dôvody, prečo sa novému GM Pens Kyleovi Dubasovi tento príchod nemusí oplatiť.

3 – Vek, Erik Karlsson má už 33 rokov

Karlsson oslávil v máji 2023 už 33 rokov. Kapitán Sidney Crosby má 36, obranca Kris Letang tiež a Malkin dokonca 37. Už teraz je mančaft Tučniakov mnohými označovaný za tím seniorov a s príchodom Karlssona sa káder nijako neomladil.

2 – Zlá defenzíva

Erik Karlsson si v minulom ročníku vytvoril osobné maximum, keď v 82 zápasoch nazbieral skvelých 101 bodov za bilanciu 25 +76. V štatistike +/- ale skončil v záporných číslach – 26. Ako vynikajúco platený a hviezdny bek často čelí kritike za svoju defenzívu.

Z ostatných šiestich sezón skončil v spomínanom plus/mínus až päťkrát v záporných číslach. Takže mnohí priaznivci sú veľmi zvedaví, či dokáže pomôcť Pens aj v defenzíve, nielen pri už tak dobrých presilovkách.

1 – Zmluva

Karlsson má cap hit 11,5 milióna dolárov a zmluvu platnú do konca sezóny 2026/27, na konci ktorej oslávi už 37 rokov. Túto zmluvu podpísal ešte v San Jose a len veľmi málo fanúšikov verí tomu, že práve tento hráč sa stane pre Pens vytúženou posilou na ceste za ďalším pohárom.

Súčasné jadro Penguins hralo finále v rokoch 2008, kedy prehrali s Detroitom a o rok neskôr, kedy získal Stanley Cup. Následne partia okolo Crosbyho triumfovala ešte v rokoch 2016 a 2017. Napodobnili tak svojich predchodcov, ktorí vyhrali dva poháre za sebou v rokoch 1991 a 1992.

Čo si myslíte vy, je Erik Karlsson pre Penguins dobrou akvizíciou do obrany?

Erik Karlsson

Foto: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *