Mats Sundin zostavil svoj dream team: Zostavička ako lusk!

Mats Sundin je kultová osobnosť švédskeho hokeja, Toronta Maple Leafs, ale aj celej histórie NHL. Nedávno zostavil dream team zo svojich bývalých spoluhráčov a je to zostavička ako lusk.

Mat Sundin sa zapísal do histórie NHL ešte skôr, než stihol odohrať prvý zápas. V roku 1989 sa totiž stal prvý Európan, ktorý bol jednotka draftu NHL.

Vtedy si ho z prvej pozície vybral tím Quebec Nordiques, dnešné Colorado Avalanche. Za Nordiques hrával Mats Sundin v rokoch 1990 – 1994.

Počas štyroch sezón v kanadskom klube bol nesmierne produktívny. Vrcholom bola sezóna 1992/93, kedy nazbieral 114 kanadských bodov za 47 gólov a 67 asistencií.

Mats Sundin

Pred sezónou 1993/94 zamieril do Toronta a tam sa stal ikonou. Po dvoch sezónach bol v roku 1996 menovaný asistentom kapitána klubu. O rok neskôr sa kapitánom Toronta stal on sám.

Túto funkciu zastával dlhých 10 sezón a celkovo 11 rokov (1997 – 2008). Ročník 2004/05 sa nehral kvôli lockoutu. Sundin je historicky najlepší strelec a najproduktívnejší hráč tejto organizácie z Original Six.

Posledný ročník kariéry odohral ako člen Vancouver Canucks v sezóne 2008/09. Celkom nastúpil v NHL na 1346 duelov, v ktorých nazbieral 1349 bodov (564 + 785).

Mats Sundin nedávno dostal úlohu, aby zostavil najlepší tím z hráčov, s ktorými hrával. „Okamžite si spomeniem na Alexandra Mogilnyho,“ začal niekdajší kapitán Toronta.

„Bol to neuveriteľne talentovaný hráč, aj keď som s ním nehral, ​​keď bol v najlepších rokoch,“ povedal Sundin pre švédsky športový web Sportbibeln.

Po ďalšom rozmýšľaní dodal aj zvyšných členov jeho „dream teamu“. Okrem ruského snajpra sa tam dostali legendy ako Ed Belfour, Brian Leetch, či Joe Sakic.

Mats Sundin

Mats Sundin a jeho dream team

Brankár: Ed Belfour

Obrana: Kenny Jönsson, Brian Leetch

Útok: Alexander Mogilny, Mats Sundin, Joe Sakic

Zdroj: Hockey Beast | Foto: Instagram, Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *