Doplatil som na lojalitu: Tatar 1x po výmene prehovoril!

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar vymenil Colorado za Seattle. Krátko po svojej výmene 1x prehovoril o svojich pocitoch z pôsobenia v tíme Avalanche.

Slovenský reprezentant poskytol interview Novému Času. Na otázku, či bol trejd z Colorada na jeho žiadosť, Tatar odpovedal: „Bolo to viac-menej uskutočnené dohodou.“

„Myslím, že na tú pozíciu, ktorú chceli v Colorade, aby som robil, tak si môžu nájsť aj lepšiu možnosť ako mňa. Ja sa zároveň môžem posunúť do mužstva, ktoré ma chce využívať na úplne inú úlohu,“ dodal bývalý hráč Detroitu, Vegas, Montrealu, New Jersey a Colorada.

33-ročný krídelník sa tiež vyjadril k tomu, že si v lete ako voľný hráč dlho hľadal nové pôsobisko, nakoniec podpísal ročnú zmluvu s Coloradom. Za Avalanche ale stihol odohrať pred výmenou do Seattle Kraken len 27 zápasov s bilanciou 9 bodov (1+8).

tréner Colorada

„Určite som z toho veľmi sklamaný. Mal som kluby, ktoré som si mohol vybrať ja a teraz som to nemal úplne pod kontrolou. S Coloradom som mal rozhovory najdlhšie počas voľného trhu s hráčmi. Chcel som byť lojálny voči nim a nakoniec som na to doplatil,“ povedal Tatar.

Ten sa v novom tíme, ktorý je pre neho už šiestym klubom v NHL, chytil dobre. Už vo svojom druhom stretnutí v drese Seattlu si pripísal na svoje konto gól aj asistenciu. Aktuálne má tak po 29 zápasoch na svojom konte 11 bodov (2+9).

Na záver len doplníme, že Tomáš Tatar má podpísanú zmluvu s ročným platom 1,5 milióna dolárov, ktorá mu vyprší po aktuálnej sezóne. Skúsený útočník bude v lete 2024 opäť neobmedzene voľný hráč.

Tatar

Zdroj: Sportovycas.sk

2 thoughts on “Doplatil som na lojalitu: Tatar 1x po výmene prehovoril!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *