Servác Petrovský je najväčšia hviezda MS U20: Pozrite, ako valcuje štatistiky!

Mladí Slováci vstúpili do turnaja MS U20 výborne. Vyhrali všetky tri zápasy a nastrieľali skvelých 17 gólov. Najväčšia ofenzívna hviezda turnaja je zatiaľ práve náš útočník Servác Petrovský. Aha, ako valcuje štatistiky!

Servác Petrovský je 19-ročný slovenský útočník, ktorý najčastejšie nastupuje na pozícii centra alebo pravého krídla. Rodák z Prešova bol v roku 2022 draftovaný v 6. kole tímom Minnesota Wild.

Servác už tretí rok hráva zámorskú juniorku, kde oblieka dres tímu Owen Sound Attack. V aktuálnom ročníku odohral v OHL 28 zápasov s bilanciou 28 bodov. Na MS juniorov sa mu však darí ešte viac.

Po troch zápasoch na MS U20 2024 má Servác Petrovský na svojom konte skvelých 8 kanadských bodov za 5 gólov a 3 asistencie. V góloch i v bodoch je zatiaľ najlepší na turnaji.

Mladý Slovák je najproduktívnejší hráč celého turnaja, za ním je štvorica hráčov, ktorí majú 6 bodov. Medzi nimi aj dvaja Slováci – obranca Maxim Štrbák a útočník Filip Mešár.

Servác Petrovský je lídrom aj v góloch. V tesnom závese za ním je dvojica Američanov Gavin Brindley a Jimmy Snuggerud, ktorí nastrieľali 4 góly.

Slovensko čaká ešte jeden zápas v rámci základnej skupiny a to 31.decembra 2023 o 12:00 proti USA. Následne je na programe štvrťfinále. My veríme, že Servác Petrovský si takúto formu udrží počas celého šampionátu.

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Instagram/Servac_18

One thought on “Servác Petrovský je najväčšia hviezda MS U20: Pozrite, ako valcuje štatistiky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *