Krásne a úspešné: Toto sú TOP priateľky jazdcov F1!

Profesionálna golfistka, modelka, herečka alebo investičná maklérka. Pozrite sa na to, čím sa živia očarujúce priateľky jazdcov F1.

História Formuly 1 sa začala písať začiatkom päťdesiatych rokov minulého storočia. V priebehu desaťročí sa v monopostoch jednotlivých tímov vystriedalo viac než 770 jazdcov, ktorí priťahujú pozornosť fanúšikov a fanúšičiek z celého sveta.

Viacerí z nich sa vzdali bohémskeho životného štýlu a rozhodli sa obklopiť stálymi partnerkami. Závodníci musia častokrát absolvovať v priebehu sezóny viac než dve desiatky veľkých cien v dvadsiatich rôznych krajinách, a preto žijú mnohí z nich nomádskym spôsobom života.

Pozornosť širokej verejnosti pútajú piloti nielen svojimi výkonmi na trati, ale v mnohých prípadoch aj krásnymi a úspešnými ženami, ktoré ich počas závodných víkendov prichádzajú podporiť.

Priateľky jazdcov F1

Kelly Piquet

Partnerkou dvojnásobného šampióna F1 Maxa Verstappena je od konca roku 2020 Kelly Piquet. Je dcérou brazílskeho pretekára Nelsona Piqueta – trojnásobného svetového šampióna F1 – a holandskej modelky Sylvie Tamsma.

Verstappenova partnerka sa narodila v nemeckom Homburgu, no detstvo prežila na juhu Francúzska a v Brazílii. Ako sedemnásťročná sa Kelly ocitla v New Yorku, kde študovala medzinárodné vzťahy.

Športovým fanúšikom je známa aj pre vzťah s ruským pretekárom Daniilom Kvyatom, ktorému v roku 2019 porodila dcéru Penelope. Pracovné povinnosti modelky jej umožnili precestovať takmer celý svet, no v súčasnosti sa spoločne s Verstappenom, dcérou Penelope a dvomi bengálskymi mačkami usadila v Monaku.

Carmen Montero Mundt

Pilot Mercedesu George Russell tvorí od roku 2020 pár s investičnou maklérkou Carmen Mundt. Narodila sa v Španielsku, no v osemnástich rokoch sa presťahovala do Londýna, kde sa vďaka spoločnému známemu s jazdcom F1 spoznala . Po úspešnom ukončení štúdia manažmentu a financií na University of Westminster pracovala vo viacerých investičných spoločnostiach.

Napriek vlastnej kariére si dokáže nájsť čas na podporu svojho priateľa a to nielen počas súťažných víkendov. Dvojica spolu navštevuje aj iné športové podujatia. V apríli sa napríklad zúčastnili zápasu srbského tenistu Novaka Djokovica na turnaji Monte-Carlo Masters.

Lily Muni He

Krásna Lily Muni He je partnerkou Alexandra Albona. Profesionálna golfistka sa o jazdcovi Williamsu dozvedela v roku 2019 vďaka dokumentárnemu seriálu Drive to Survive. Albon bol v tom čase jediným ázijským jazdcom v F1, a tak si hneď získal jej pozornosť.

Ich komunikácia bola spočiatku viazaná len na prostredie sociálnych sietí, no po dlhých mesiacoch sa dvojici podarilo stretnúť aj osobne. Napriek profesionálnym kariéram sa Lily a Alexovi darí zveľaďovať ich vzťah najmä vďaka spoločnej vášni – športu.

Tiffany Cromwell

Štyri mesiace po šokujúcom rozvode s plavkyňou Emiliou Pikkarainen sa široká verejnosť dozvedela o vzťahu fínskeho pilota Valtteriho Bottasa a Tiffany Cromwell. Tá sa na OH v Tokiu stala najúspešnejšou austrálskou cyklistkou, keď sa umiestnila na 26. mieste. Dvojica v súčasnosti žije v Monaku, kam sa športovkyňa presťahovala, aby mohla s bývalým pilotom Mercedesu tráviť viac času.

Elena Berri

Francúzsky pretekár Esteban Ocon tvorí od roku 2018 pár s kráskou Elenou Berri. Talianska modelka v súčasnosti študuje manažment podnikania v Ženeve a fanúšikov na sociálnych sieťach rada zahŕňa fotografiami z rôznych miest sveta. Dvojica je známa svojou vášňou pre cestovanie.

Heidi Berger

Príbeh lásky súčasného rezervného jazdca tímu Red Bull Racing Daniela Ricciarda a dcéry bývalého jazdca Ferrari a McLarenu Gerharda Bergera sa začal písať pred štyrmi rokmi.

Večne usmiaty Austrálčan si svoje súkromie prísne stráži a z toho dôvodu sa o jeho vzťahu s Heidi Berger verejnosť dozvedela až v auguste 2022. Očarujúca blondínka študuje na New York University a už od útleho veku sa venuje herectvu.

Foto: Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *