Ramsay otvorene: Pospíšil na MS nejde, mal som s ním problémy!

Kristián Pospíšil nebude bojovať o účasť na MS v Česku. Lodivod slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay nezvykne často kritizovať svojich hráčov. Pred začiatkom prípravy na MS 2024 však urobil výnimku a vysvetlil, že za Pospíšilovou nenomináciou sú osobné dôvody.

Craig Ramsay a jeho družina začínajú prípravu na Majstrovstvá sveta 2024, ktoré sa tento rok konajú v susednej Českej republike. V nominácii však mnohých prekvapila jedna absencia. Nefiguruje v nej Kristián Pospíšil.

„Povedzme, že som s ním mal problémy na majstrovstvách sveta. Nechcem to viac rozoberať,“ vyjadril sa Craig Ramsay na nedávnej tlačovej konferenci. Dodal, že si nemyslí, že Pospíšila na repre zraze v blízkej budúcnosti uvidíme.

Pospíšil

Útočník Komety Brno hral pod ním na MS v roku 2022, kedy spôsobil v jednom zápase dva fauly. Pri jednej zo situácií mali tréneri pocit, že je na nich hráč urazený. Odvtedy sa v repre neobjavil.

Kristián Pospíšil je 27-ročné ľavé krídlo. Rodák zo Zvolena je známy fyzickou hrou. Má na to aj predpoklady, keďže meria 188 cm a váži 93 kg. Od roku 2015 do roku 2019 pôsobil v zámorí, následne strávil takmer 4 ročníky vo Fínsku.

V priebehu sezóny 2022/2023 sa stal hráčom českého klubu Kometa Brno. V aktuálnom ročníku odohral 48 zápasov s bilanciou 35 kanadských bodov za 17 gólov a 18 asistencií. Počas play-off nastúpil na 6 duelov so ziskom dvoch bodov (1+1).

Pospíšil

Zdroj: Eliteprospects.com, Sport.sk | Foto: Instagram/KPospisil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *