Lionel Messi – príbeh malého génia

Lionel Messi sa narodil 24. júna 1987 v argentínskom meste Rosario. Dnes je 7-násobným držiteľom prestížnej Zlatej lopty a legendou argentínskej reprezentácie či katalánskej Barcelony. Prečítajte si príbeh „malého“ génia.

Problémy s rastom v Newell’s Old Boys

Mladučký Lionel začínal s futbalom v tíme Atlético Newell’s Old Boys, ktoré ho získalo do svojich radov ako 6-ročného. O štyri roky neskôr mu bol diagnostikovaný problém s rastovým hormónom, kvôli ktorému má Lionel Messi aj v dospelosti výšku „len“ 170 centimetrov.

Ani tieto zdravotné komplikácie mu však nezabránili dominovať a v drese Atlética nastrieľal počas šiestich sezón viac než 500 gólov. Na prelome tisícročí sa ozvali zástupcovia FC Barcelona.

Lionel Messi je legenda FC Barcelona

Barcelona Leovi pomohla s liečbou a mladý talent z Rosaria sa postupne predieral vyššie a vyššie mládežníckou akadémiou až do prvého tímu Blaugranas. Za Barcelonu debutoval ešte v sezóne 2003/2004, kedy bol najväčšou hviezdou katalánskeho klubu najmä Brazílčan Ronaldinho.

Postupne však po brazílskom kúzelníkovi Messi prevzal štatút najväčšej superstar klubu a navždy sa nezmazateľne zapísal do histórie futbalu. Je jediný futbalista na svete, ktorý dokázal 7x vyhrať ocenenie Zlatá lopta.

Messi je nielen skvelý technik, ale aj výborný zakončovateľ a jeho rekordné gólové zápisy navyše neustále narastajú aj po prestupe do PSG.

Nový začiatok v PSG

Lionel Messi sa svojím prestupom zaradil medzi najnovšie hviezdy PSG. Roky sa šepkalo a špekulovalo o jeho odchode z Barcelony, až sa v auguste 2021 prestup stal skutočnosťou. Lionel Messi vo veku 34 rokov odišiel do PSG.

Počas svojej prvej sezóny v Paríži vyhral s tímom titul v Ligue 1, dal šesť ligových gólov, ale v Lige majstrov Parížania vypadli už v osemfinále s Realom Madrid. O rok neskôr si už Messi viditeľne zvykol na nové prostredie a dominoval ešte výraznejšie.

Lionel Messi vizitka

Dátum narodenia: 24. jún 1987

Miesto narodenia: Rosario, Argentína

Pozícia: Útočník

Kluby: FC Barcelona (2000-2021), PSG (2021- súčasnosť)

Najväčšie úspechy: 7x Zlatá lopta

Zdroj: Wikipedia.org | Foto: YouTube

One thought on “Lionel Messi – príbeh malého génia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *