Jedličkov hetrik: Slovenský talent Colorada zaujal parádnym zápasom!

Talent Colorada Avalanche zažiaril hetrikom. Slovenský útočník HKM Zvolen Maroš Jedlička vsietil tri góly v príprave proti Znojmu. Najmä jeho druhý presný zásah bol naozaj pekný.

Maroš Jedlička je 20-ročný útočník HKM Zvolen. V minulej sezóne nazbieral 35 bodov v 39 zápasoch za bilanciu (17+18). Zaujal už v ročníku 2021/22, kedy odohral 44 duelov a zaknihoval 38 kanadských bodov za 17 gólov a 18 asistencií.

Podľa jeho profilu na Elite Prospects meria 189 centimetrov a váži 90 kilogramov. Zaujal skautov tímu NHL Colorado Avalanche, ktorý ho v roku 2023 draftovali v siedmom kole ako celkovo 219. hráča draftu.

Mladučký útočník s Lavínami zatiaľ nováčikovskú zmluvu nepodpísal. Práve v týchto dňoch by mal ale zamieriť na tréningový kemp denverského tímu, kde sa aj rozhodne o tom, v ktorom tíme a v akej súťaži odohrá nasledujúci ročník.

Ešte tento týždeň bol ale súčasťou kádra HKM Zvolen, ktorý sa predstavil v prípravnom zápase s českým Znojmom. Zvolenčania vyhrali vysoko 6:0. Jedlička bol jedným z dvoch hráčov, ktorí zaznamenali 4 body. Talent Colorada strelil hetrik a pripísal si bilanciu 3+1, jeho spoluhráč Matej Kašlík zaznamenal štyri asistencie.

Jedlička strelil svoj prvý gól v zápase v tretej tretine na 2:0, krátko potom asistoval pri presnom zásahu Petra Zuzina na 3:0. Následne sa dvakrát presadil v záverečnom dejstve, kedy zvyšoval na 5:0, respektíve na 6:0.

Talent Colorada Maroš Jedlička góly Znojmu

Foto|Video: Twitter, Facebook/HKMZvolen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *