Šikanoval spolužiaka a odišiel z Mikuláša do KHL: V Rusku odohral už 1. zápas!

Z Mikuláša do KHL. Aj také príbehy píše hokej. Obranca Mitchell Miller sa nechválne preslávil krátko potom, ako bol draftovaný do NHL. Neskôr ho hokejový osud zavial na Slovensko. Nedávno opustil Liptovský Mikuláš a nasmeroval sa z Mikuláša do KHL!

Mitchell Miller je 21-ročný americký obranca. V roku 2020 ho v 4. kole z celkového 111. miesta draftovala do NHL Arizona, ale neskôr sa práv na neho vzdala. Dôvod je ten, že sa prevalilo, ako Miller kedysi šikanoval postihnutého spolužiaka.

Neskôr s ním podpísal zmluvu iný tím z NHL a síce Boston Bruins. Lenže po ohlásení novej posily prišla taká obrovská vlna kritiky, že vedenie Medveďov s hráčom zmluvu rozviazalo. Miller počas sezóny 2022/23 nehral žiadnu súťaž, pred aktuálnym ročníkom sa stal hráčom extraligového Liptovského Mikuláša. A na severe Slovenska sa mu darí zatiaľ znamenite.

V tíme HK 32 odohral 19 zápasov, v ktorých si pripísal 29 kanadských bodov za 6 gólov a 23 asistencií. Známy web Elite Prospects ukazuje, že ak by odohral v takomto tempe 50 duelov základnej časti, nazbieral by skvelých 77 bodov.

V nedeľu sa Mikuláš stretol v zápase 19. kola s Novými Zámkami a prehral 3:6. Miller si pripísal dve prihrávky a pre Hokej Portál potvrdil, že odchádza z Mikuláša do KHL. Tím vtedy zatiaľ nekonkretizoval.

Áno, odchádzam. Ešte však nemôžem povedať, kam odchádzam a zverejní sa to až o niekoľko dní. Na Slovensku to bola pre mňa skvelá skúsenosť a som vďačný za šancu, ktorú mi tu dali a tiež za podporu fanúšikov, ktorí sa so mnou po zápase aj prišli rozlúčiť,“ povedal Miller po stretnutí.

Zo zákulisných informácií vyplýva, že ponuka z Ruska bola veľmi lukratívna. Nakoniec to bol tím AK Bars Kazaň z KHL, kto angažoval tohto problémového obrancu. Za Kazaň odohral už aj svoj prvý zápas, nebodoval v ňom.

z Mikuláša do KHL

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Instagram/MitchelMiller

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *