Skvelý Adam Húska: Aha, ako valcuje v KHL!

Adam Húska začal novú sezónu KHL výborne. Spomedzi všetkých gólmanov, ktorí odchytali zatiaľ aspoň 10 zápasov, patrí medzi päticu najlepších. Minimálne, čo sa týka dvoch najhlavnejších brankárskych štatistík.

Adam Húska je 26-ročný slovenský brankár. Je odchovancom tímu HKM Zvolen a v roku 2015 bol draftovaný v siedmom kole klubom New York Rangers.

V zámorí chytal najskôr na univerzite. Prvé dva roky za morom za Green Bay Gamblers v USHL, ďalšie dva za Univ. of Connecticut v NCAA. Počas sezón 2018/19 až 2021/22 hrával v AHL a ECHL. Odchytal aj jedno stretnutie v NHL za New York Rangers. Bolo to v ročníku 2021/22.

V rokoch 2016 a 2017 dvakrát reprezentoval Slovensko na juniorských majstrovstvách sveta do 20 rokov. V rokoch 2021 a 2022 štartoval aj na seniorských MS. Už druhý rok pôsobí v KHL, konkrétne v tíme Torpedo Nizhny Novgorod.

Adam Húska

Aktuálny ročník začal Adam Húska impozantne. V percentuálnej úspešnosti zákrokov i v priemere inkasovaných gólov je v TOP 5 najlepších spomedzi všetkých gólmanov KHL. Zarátavajú sa tí, ktorí odchytali zatiaľ aspoň 10 zápasov.

Zvolenský odchovanec si v doterajších 22 stretnutiach aktuálnej sezóny pripísal dvanásť výhier. Úspešnosť zákrokov má na úrovni 93,2% a priemer inkasovaných gólov 1,89.

V minulej sezóne odchytal za Torpedo 28 zápasov. Priemer inkasovaných gólov mal 2,52 a úspešnosť zákrokov 91,3%. S Torpedom má kontrakt do konca aktuálnej sezóny.

Zdroj: Quant Hockey | Foto: Instagram/Adam_huska

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *