Prijal som maďarské občianstvo kvôli futbalu, vysvetľuje Nikolas Špalek

Nikolas Špalek je relatívne známy slovenský futbalista. A práve kvôli futbalu urobil nedávno aj trošku nečakaný krok. Prijal maďarské občianstvo. Prečo?

Nikolas Špalek sa narodil 12. februára 1997 v meste Šaľa. Začiatky v profesionálnom futbale spojil s tímom FC Nitra, okrem toho hrával na slovenských trávnikoch aj za Spartak Trnava a MŠK Žilina.

V roku 2018 si vyskúšal prvý zahraničný angažmán, keď prestúpil zo Žiliny do talianskeho klubu Brescia. Tam zotrval 4 roky a v roku 2022 odišiel do srbského celku TSC Bačka Topola.

10. februára 2023 sa stal hráčom maďarského tímu MTK Budapešť. Ten hrá momentálne tamojšiu druhú ligu, ktorú aj vedie a chce sa vrátiť do najvyššej súťaže.

Práve s pravidlami druhej maďarskej ligy súvisí aj krok, ktorý sa Nikolas Špalek rozhodol spraviť a teda prijať občianstvo našich južných susedov.

„V II. lige nemôžete hrať zápasy, pokiaľ nie ste Maďar, alebo nemáte maďarské občianstvo. Keby som to neurobil, tak som bez futbalu ďalší polrok. Už som to nechcel riskovať,“ vysvetlil pre web Šport.sk Nikolas Špalek.

Aktuálne 26-ročný krídelník ďalej uviedol, že rodina ani najbližší nemali s jeho rozhodnutím žiadny problém.

Len pre zaujímavosť doplníme, že podľa známeho webu Transfermarkt je súčasná trhová hodnota mladého Slováka zhruba 500 tisíc eur. Zmluvu s MTK Budapešť má podpísanú do 31. decembra 2024.

Foto: Instagram/NikolasŠpalek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *