Jakub Vrána prvýkrát prehovoril: Nie som spokojný, ako to dopadlo v Detroite

Jakub Vrána vstúpil do aktuálnej sezóny NHL po boku krajanov Kubalíka, Zadinu či Hronka. Bolo to veľké prekvapenie, keď na jeseň odrazu opustil tím Detroit Red Wings a zamieril do asistenčného programu.

V tejto sezóne 5 zápasov za Detroit

Niekdajší útočník Washingtonu následne dlhšiu dobu v tíme absentoval, ale ani po návrate to nebolo ideálne. Skončil dokonca na farme. Celkovo v tomto ročníku zaknihoval v rámci NHL v drese Detroitu bilanciu 2 kanadské body za gól a asistenciu v piatich stretnutiach. V AHL si v drese Grand Rapids Griffins pripísal 11 kanadských bodov (6+5) v 17 zápasoch.

O Vránovom pobyte v asistenčnom programe i následných presunoch medzi hlavným tímom Red Wings a farmou v Grand Rapids sa toho popísalo veľa. Ešte viac potom, keď bol Jakub Vrána počas prestupovej uzávierky vymenený do mužstva St. Louis Blues.

V drese Bluesmanov Vrána už aj absolvoval svoj debut, pri ktorom nebodoval. St. Louis je po Washingtone a Detroite jeho tretím klubom v NHL.

V najprestížnejšej lige sveta má 13-ka draftu 2014 momentálne bilanciu 327 odohraných zápasov, 98 gólov, 91 asistencií a spolu 189 kanadských bodov. V roku 2018 vyhral s Washingtonom Stanley Cup.

Nová výzva v St. Louis Blues

Ešte pred svojim prvým zápasom v drese nového zamestnávateľa sa Jakub prvýkrát rozhovoril o svojej situácii v Detroite.

„Aby som bol úprimný, vrátil som sa a kondične som bol pripravený. Absolvoval som nejaké testy a mal som lepšie výsledky ako v tréningovom kempe. Bol som pripravený hrať. Nanešťastie, som len hráčom a nerobím rozhodnutia, kto bude hrať a kto nie. Rozhodnutím bolo poslať ma dole, zapísať ma na waiver listinu. Akceptoval som to. Nebola tam žiadna iná cesta, že?,“ cituje Vránu STL Today.

27-ročný český útočník ďalej ešte uviedol, že vôbec nemal radosť z toho, ako sa veci v Detroite vyvíjali. Podľa jeho slov nesúhlasil s tým, ako to tam dopadlo, ale teraz sa už teší na novú výzvu v St. Louis Blues.

Jakub Vrána má kontrakt platný ešte na sezónu 2023/2024 a jeho priemerný cap hit je 2,625 milióna dolárov.

Zdroj: Stltoday.com | Foto: Nhl, YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *