Skvelá správa: Slovensko na MS U20 posilní najväčšia hviezda!

Slovensko na MS U20 posilní najväčšie hviezda. Nie Juraj Slafkovský, ale Dalibor Dvorský. Potvrdil to aj hlavný lodivod národného tímu do 20 rokov.

Tréner slovenskej juniorky Ivan Feneš uistil fanúšikov, že Slovensko na MS U20 nastúpi v zostave s Daliborom Dvorským. 18-ročný rodák zo Zvolena bol tento rok draftovaný do NHL z 10. miesta v 1. kole tímom St. Louis Blues.

Pôvodne začal sezónu vo Švédsku, na hosťovaní v klube IK Oskarshamn , ktorý hrá tamojšiu najvyššiu súťaž. Po desiatich zápasoch sa presunul do kanadskej juniorky.

Tam Dalibor Dvorský oblieka dres Sudbury Wolves. Zatiaľ odohral 13 zápasov s bilanciou 19 kanadských bodov za 9 gólov a 10 asistencií. „Jeho uvoľnenie pre potreby reprezentácie je schválené a pripravujeme už jeho príchod na Slovensko,“ povedal Feneš.

Za zmienku ešte určite stojí, že napríklad v Montreale sa novinári a fanúšikovia zamýšľali aj nad tým, či by neboli juniorské Majstrovstvá sveta vhodné aj pre Juraja Slafkovského alebo Filipa Mešára. Oboch si kanadský tím vybral v prvom kole draftu 2022, Juraj bol dokonca jednotkou výberu talentov.

Prvý menovaný hráva už v NHL za Montreal, v tejto sezóne nastúpil na 21 zápasov a získal v nich 6 bodov (2+4). Filip Mešár hráva za Kitchener Rangers v kanadskej juniorke. Má za sebou 13 duelov, v ktorých nazbieral 24 bodov za bilanciu 10 + 14. V úvode ročníka odohral dva zápasy so ziskom jednej asistencie v AHL za Laval.

Ešte doplníme, že Slovensko na MS U20 nastúpi v základnej skupine proti Česku, USA, Švajčiarsku a Nórsku. Turnaj sa hrá vo Švédsku a začína tradične 26. decembra.

Slovensko na MS U20

Zdroj: Cas.sk, Eliteprospects.com | Foto: Flickr, Instagram

One thought on “Skvelá správa: Slovensko na MS U20 posilní najväčšia hviezda!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *