WOW: Syn slovenskej legendy valcuje vo Švédsku!

Branko Radivojevič je dobre známe meno, ktoré netreba predstavovať asi žiadnemu fanúšikovi nášho hokeja. Teraz si robí skvelú reklamu jeho syn Luka.

Branko Radivojevič je bývalý hokejový útočník, ktorý v súčasnosti pôsobí ako generálny manažér tímu Dukla Trenčín. V minulosti hrával NHL, KHL a zahral si tiež za český Liberec, či práve spomínanú Duklu.

Kým Branko hrával na ofenzívnej pozícii, jeho 16-ročný syn Luka Radivojevič pôsobí ako obranca. 178 centimetrov vysoký pravák sa narodil v americkej Minnesote, ale má slovenské aj americké občianstvo.

Už druhým rokom pôsobí vo švédskej juniorke, momentálne hráva v tíme Örebro HK J20.

Syn slovenskej legendy začal novú sezónu výborne, pretože po prvých siedmych zápasoch mal na konte už 6 bodov za jeden gól a päť prihrávok.

Celkovo odohral 22 zápasov s bilanciou 17 bodov a vo štvrtok 16. novembra debutoval v najvyššej švédskej súťaži SHL za seniorský tím Örebro HK. Medzi slovenskými hráčmi v tamojšej lige bol mladší už len Martin Feherváry, ktorý dnes hráva pravidelne NHL v tíme Washington Capitals.

Celkom slušnej pozornosti sa napríklad tešil nedávny zostrih Radivojevičových akcií, ktorý bol uvedený na sociálnej sieti X. Mladučký talent slovenského hokeja bude k dispozícii na NHL draft v roku 2025.

Foto|Video: X, Instagram

One thought on “WOW: Syn slovenskej legendy valcuje vo Švédsku!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *