Veľký súboj slovenských talentov: Tento dátum si zapamätajte!

Ak všetko dobre dopadne, už v úvode novej sezóny NHL nás čaká veľký súboj slovenských talentov. Reč je o prvom vzájomnom stretnutí medzi Jurajom Slafkovským a Šimonom Nemcom.

Vedenie NHL nedávno oznámilo, že tohtosezónna uzávierka prestupov, tzv. trade deadline, v tejto sezóne pripadne na 8. marca 2024. To však zďaleka nie je jediný zauímavý dátum najbližšieho ročníka.

Nová sezóna NHL totiž ponúka aj zápasy v Európe, či pod holým nebom, tzv. Winter classic. Zaujímavý je však dátum 24. október 2023, najmä pre slovenských fanúšikov.

V tento deň sa totiž prvýkrát v tomto ročníku proti sebe postavai New Jersey Devils, kde pôsobí Šimon Nemec a Montreal Canadiens, kde hráva Juraj Slafkovský. Ak sa obom našim mladíkom bude v kempe dariť, práve v tento deň nastane súboj slovenských talentov.

Asi netreba dodávať, že to bude prvýkrát v histórii samostatného Slovenska, kedy sa proti sebe v zápase postaví slovenská jednotka a dvojka draftu NHL.

Juraj Slafkovský si už prvých 39 zápasov v profilige pripísal v predošlej sezóne, zaknihoval v nich 10 bodov. Šimon Nemec strávil uplynulý ročník na farme, ale v tejto sezóne sa už očakáva, že dostane priestor aj v prvom tíme New Jersey.

súboj slovenských talentov

Zdroj|Foto: Nhl.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: