Vedeli ste? 51-ročný Donald Brashear stále aktívne hráva hokej! Ako sa mu darí?

Donald Brashear je niekdajší bitkár NHL, ktorého si možno viacerí z vás budú pamätať v drese Vancouveru, či Philadelphie. Aj vo veku 51 rokov stále aktívne hráva hokej! Ako sa mu darí?

Preslávil sa ako bitkár v NHL

Donald Brashear je ľavé krídlo a nebol nikdy draftovaný do NHL. V roku 1993 ale dostal šancu od Montrealu Canadiens. Rodák z Bedfordu v USA, ktorý má americké aj kanadské občianstvo, odohral v profilige dlhých 16 sezón.

Postupne obliekal dresy klubov Montreal Canadiens, Vancouver Canucks, Philadelphia Flyers, Washington Capitals a New York Rangers. Celkom nastúpil na 1025 zápasov NHL,v ktorých zaknihoval 205 bodov (85 + 120) a až 2634 trestných minút.

Brashear bol známy svojimi tvrdými päsťami a počas aktívnych rokov patril k najobávanejším bitkárom najlepšej hokejovej ligy sveta. Najmä počas pôsobenia vo Vancouveri, vo Philadelphii a vo Washingtone.

Donald Brashear

Donald Brashear hráva aktívne aj ako 51-ročný

V rokoch 2016 – 2019 mal pauzu od hokeja. Od sezóny 2019/2020 je však členom tímu Wendake Black Jack v lige LHSLF, čo je kanadská hokejová súťaž Ligue de hockey Senior Lac au Fleuve.

V aktuálnom ročníku nastúpil za Black Jack Donald Brashear na 6 zápasov s bilanciou 9 bodov (2+7). Ďalších 10 duelov so ziskom troch bodov odohral v lige LNAH za tím Jonquière Marquis.

V zámorí prirovnávajú bývalého bitkára k hráčom ako Chris Chelios, či Jaromír Jágr. Tí sú známi svojou hokejovou dlhovekosťou. Brashearovi prajeme stále veľa energie do aktívneho hokeja!

Donald Brashear

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *