Tréner Arizony verejne o Slafkovskom: Montreal musí konať!

Hlavný kouč súpera verejne prehovoril o situácii Juraja Slafkovského. Montreal musí konať, povedal tréner Arizony.

19-ročný slovenský útočník Juraj Slafkovský bol nedávno kritizovaný za svoje výkony dokonca fanúšikmi Montrealu Canadiens. Priaznivci kanadského celku sa na sociálnych sieťach dohadovali o tom, že by mu možno prospel presun na farmu. Rovnaký názor zaznel aj v známom časopise Montreal Gazette.

Teraz sa o našom útočníkovi nečakane vyjadril verejne lodivod Arizony. Kouč súpera tak učinil po nočnom zápase NHL medzi jeho tímom Coyotes a Slafkovského Montrealom Canadiens. Hostia z Kanady prehrali 2:3 a Juraj Slafkovský nebodoval už v deviatom zápase po sebe

tréner Arizony

Tréner Arizony André Tourigny sa po stretnutí verejne vyjadil, že vedenie Montrealu by malo začať urýchlene konať, inak mladému Slovákovi znechutí hokej. Po tomto zápase dokonca zazneli hlasy, že NHL nie je rozvojová liga.

Aký je váš názor? Mali by Juraja preradiť do AHL? V drese Montrealu odohral v tejto sezóne 10 duelov s bilanciou jedna asistencia.

André Tourigny je 49-ročný kanadský hokejový kouč. Predtým pôsobil ako asistent trénera v tímoch NHL Ottawa Senators a Colorado Avalanche. Ako hlavný alebo vedľajší kouč pôsobil aj dlhé roky v juniorskej CHL. Od roku 2021 je hlavný tréner Arizony Coyotes.

tréner Arizony

Zdroj: Sport.sk | Foto: Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *