Tkachuk bol doslova zdemolovaný: Opustil zápas v úvode hry!

Matthew Tkachuk je hviezdny útočník Floridy Panthers, ktorý je známy nielen svojim hokejovým umením, alej aj tvrdým štýlom hry. Tentokrát však inkasoval poriadnu ranu práve on.

V treťom finálovom zápase medzi Floridou a Vegas boli už v 8. minúte diváci svedkami tvrdého hitu. Krídelník Vegas Golden Knights Keegan Kolesar si totiž vyšliapol na Tkachuka.

Domáci fanúšikovia zostali poriadne vydesení. V obrannom pásme domácich Panthers si Tkachuk spracovával puk, ale ako to už občas v hokeji býva, zabudol zdvihnúť hlavu.

Situáciu využil Kolesar s číslom 55, ktorý floridskú 19-ku doslova zbúral. Matthew Tkachuk opustil zápas v úvode hry a nedohral prvú dvadsaťminútovku.

V neskoršom priebehu zápasu sa ale do hry vrátil. Opäť iba potvrdil svoje špičkové hokejové kvality. Bol to práve Tkachuk, kto strelil v 58. minúte vyrovnávajúci gól na 2:2 a poslal zápas do predĺženia.

Išlo už o jeho jedenásty presný zásah v tohtoročnom play-off. Celkovo má na konte v 19 dueloch 24 bodov (11+13).

Panthers napokon vyhrali 3:2 po predĺžení, keď v 65. minúte rozhodol Verhaeghe. Stav série je teraz 2:1 pre Vegas a na programe je štvrtý duel.

Tkachuk zdemolovaný Kolesarom

Foto|Video: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: