Smer Európa: Kde bude hrávať Phil Kessel?

Kde bude hrávať Phil Kessel? Hoci skúsený útočník stále čaká na kontrakt v NHL, v hre je aj európska hokejová liga, konkrétne švajčiarska najvyššia súťaž.

Phil Kessel je veľmi skúsený americký útočník. Momentálne má 36 rokov. Do NHL ho draftoval v roku 2006 Boston Bruins, ktorý si ho vybral z piateho miesta v prvom kole.

Dres Bostonu obliekal počas svojich prvých troch sezón v profilige, následne sa stal hviezdou Toronta Maple Leafs, kde strávil šesť sezón. Od roku 2015 bol štyri sezóny hráčom Pittsburghu Penguins, kde vyhral Stanley Cup v rokoch 2016 a 2017.

Po štyroch ročníkoch v Penguins strávil ďalšie tri sezóny v Arizone Coyotes. Ročník 2022/23 odohral v tíme Vegas Golden Knights, s ktorými vyhral svoj tretí Stanley Cup v kariére.

V minulej sezóne odohral Kessel všetkých 82 zápasov základnej časti s bilanciou 36 bodov (14 +22). V tomto ročníku ale ešte žiadnu zmluvu nepodpísal. Zatiaľ má Phil Kessel v NHL odohraných 17 sezón s bilanciou 1286 zápasov a 992 bodov (413 + 579).

Uznávaný novinár Pierre LeBrun z The Athletic zverejnil pred pár hodinami status o tom, že Phil Kessel zvažuje aj Európu. Konkrétne Švajčiarsko, ktoré je medzi zámorskými hokejistami populárne.

Údajne by mohol odohrať niekoľko zápasov vo švajčiarskej najvyššej súťaži. LeBrun zároveň ale dodal, že zatiaľ ešte nie je nič rozhodnuté. Preto známy žurnalista ani nekonkretizoval žiadny z klubov NL.

Zdroj: Swisshockeynews.ch | Foto: Instagram/PK81, X

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *