Slovan má nového trénera: Do tímu prichádza aj bývalý hráč KHL!

Tím HC Slovan Bratislava už má nového trénera a navyše aj posilu v hráčskom kádri. Nový obranca má skúsenosti z SHL a dokonca aj z KHL!

Čech Vladimír Rúžička na lavičke klubu z hlavného mesta skončil. Slovan už má náhradu a tou je Peter Oremus s asistentom Andrejom Kmečom.

53-ročný Peter Oremus len pred pár dňami ukončil svoje pôsobenie na lavičke HKM Zvolen.

Vedenie bratislavského klubu už novinku potvrdilo aj na svojich účtoch na sociálnych sieťach.

Spomínanou hráčskou posilou so skúsenosťami z KHL je Jonas Ahnelöv. 36-ročný švédsky obranca bol v roku 2006 draftovaný z tretieho kola Phoenixom. Do NHL sa ale neprebojoval, strávl tri roky vo farmárskej AHL, ktoré mu navyše pokazili zranenia.

Po tejto trojročnej anabáze sa Jonas Ahnelöv vrátil do Švédska, kde hral štyri roky. Tri za MODO a jeden za tím Frölunda HC. Následne odišiel do KHL, kde hrával tri sezóny v rokoch 2015 – 2018. Všetky tri ročníky v drese Avangardu Omsk.

Poom prišiel jeho druhý návrat do švédskej SHL, kde najskôr tento zadák obliekal jednu sezónu dres Rögle BK a následne posledné štyri sezóny strávil v klube Leksands IF. V tomto mužstve odohral aj sezónu 2022/23, kedy si pripísal 8 bodov (2+6) v 48 stretnutiach.

Jonas Ahnelöv je tiež 79-násobný reprezentant Troch koruniek, hral dvakrát na MS a raz na ZOH. V tejto sezóne ešte do súťažného zápasu nenastúpil. V Slovane by mal nosiť číslo 87.

Foto: X

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *