Oklamali ma: Samuel Buček prezradil pravdu o NHL a Seattle Kraken!

Samuel Buček pre Denník Šport objasnil, ako to bolo naozaj v prípade jeho odchodu zo zámoria v roku 2022. Oklamali ma, povedal.

Samuel Buček mal do zámoria namierené v lete 2022. V ročníku 21/22 totiž v drese Nitry nastrieľal 41 gólov a nazbieral 64 bodov v 50 zápasoch. Mal sa stať súčasťou nového NHL tímu Seattle Kraken.

„Začalo sa to už príchodom na kemp, keď mi agent do telefónu povedal, že by som mal dostať dvojcestnú zmluvu, s čím som súhlasil. Odletel som do Seattlu, sedel som s manažérmi, so skautom, ktorý ma sledoval celú sezónu, s hlavným trénerom a trénerom farmy. Povedali mi, že vedia, že som strelec, ale 54 gólov zo slovenskej extraligy nič neznamená. Nakoniec mi oznámili, že mi dajú kontrakt len pre AHL a ECHL, čo ma šokovalo, lebo do telefónu mi hovorili o zmluve NHL a AHL,“ povedal Buček pre spomínané médium.

Napokon sa rozhodol pre návrat do Európy. Pôvodne začal v KHL v tíme Nižnekamsku, sezónu dokončil v českom Třinci. V aktuálnej sezóne 24-ročný Buček pôsobí opäť v Nitre.

„Povedal som si, že to nezabalím a zabojujem. Potom si so mnou sadol tréner farmy, ktorý mi povedal na priamo, že keďže mám horšiu zmluvu, môže so mnou počítať len do tretej, štvrtej lajny. Hrať budú hokejisti, čo majú dvojcestný kontrakt. Predsa len som strelec, nie som hráč pre nižšie formácie, preto som sa rozhodol nepodpísať a odísť do Európy,“ doplnil ešte slovenský útočník.

Samuel Buček

Zdroj: Sport.sk | Foto: Facebook/SamuelBucek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *