Slovan stratil 100 bodového hráča: Ako sa mu v Bratislave darilo?

Bola to posila pre Slovan ako hrom. Kým futbalový klub z Bratislavy mal na lane bývalého hráča Tottenhamu, hokejový Slovan v lete získal hráča zo zámoria, ktorý v minulej sezóne nazbieral v rámci základnej časti a play-off dovedna 100 kanadských bodov.

Oficiálna webová stránka bratislavského hokejového klubu uviedla, že novou posilou HC Slovan sa stal 100-bodový center Zach O’Brien. Skúsený útočník podpísal v našom hlavnom meste kontrakt na jeden rok a cieľom nebolo nič iné ako ligový titul.

„Som naozaj nadšený, že túto novú kapitolu mojej kariéry začnem práve v Bratislave. O klube, meste a celkovej organizácii som nepočul nič iné, iba samé skvelé veci. Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som pomohol tímu vyhrať majstrovský titul,“ citovala Zachove vyjadrenie stránka Hcslovan.sk, čo je oficiálny web klubu.

Kanaďan O’Brien má 31 rokov a hráva na pozícii centra, prípadne pravého krídla. Doterajšiu kariéru strávil najmä v zámorských ligách AHL a ECHL. V minulosti si krátko zahral aj v druhej nemeckej lige.

Posledné štyri sezóny strávil v ECHL v tíme Newfoundland Growlers, kde v poslednom ročníku nazbieral v základnej časti skvelých 87 bodov za bilanciu 23 + 64 v 59 zápasoch. Ďalších 13 bodov (4+9) pridal v 11 zápasoch play-off.

V sezóne 2022/23 na pár zápasov naskočil aj do rezervného tímu Toronta Maple Leafs. Za farmu Toronto Marlies odohral v AHL 7 duelov s bilanciou 6 bodov (2+4).

Za zmienku určite stojí, že má v zbierke aj dva ligové primáty. V roku 2015 sa stal šampiónom AHL a v roku 2019 získal titul v ECHL.

Sezónu v Slovane začal dobre

Hoci Slovanu sa najmä v úvode ročníka veľmi nedarilo, Kanaďan začal nový ročník dobre. Po šestnástich odohraných zápasoch má na svojom konte 12 bodov za 5 gólov a 7 asistencií. Pripísal si tiež štyri trestné minúty a v kolonke plus/mínus má bilanciu O.

Koniec v Slovane

Slovenská anabáza zámorského útočníka dlho netrvala. Za Belasých odohral spomínaných 16 duelov, dnes už je hráčom ECHL. Vrátil sa do tímu Newfoundland Growlers, kde už odohral aj jeden zápas a strelil v ňom hneď aj gól.

Zdroj|Foto: Hcslovan.sk, Echl.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: