Kapitán Bostonu Brad Marchand: Pekné slová o Chárovi!

Novým kapitánom Bostonu Bruins je Brad Marchand, ktorý tak prevzal štafetu po Bergeronovi. Pri nedávnom rozhovore ale nezabudol ani na Zdena Cháru.

Brad Marchand je 35-ročný kanadský útočník, ktorý celú kariéru v NHL zasvätil Bostonu Bruins. Tím Medveďov ho draftoval v treťom kole z celkového 71. miesta v roku 2006. Svoje prvé zápasy v profilige si pripísal až v sezóne 2009/2010.

V roku 2011 bol už ale súčasťou mužstva, ktoré vyhralo Stanley Cup. Finále si Marchand v drese Bruins zahral ešte aj v rokoch 2013 a 2019. Doteraz odohral v NHL a za Boston dovedna 947 duelov so ziskom 862 bodov za 372 gólov a 490 asistencií.

Marchand už niekoľko sezón nosil na drese A ako asistent kapitána. Keď v tíme začínal, bol kapitánom mužstva slovenský obranca Zdeno Chára. Po ňom neskôr prebral štafetu Patrice Bergeron, ktorý ale tento rok ukončil kariéru.

A práve na týchto dvoch velikánov si Marchand v nedávnom rozhovore spomenul. „Skutočne verím, že som bol svedkom dvoch najlepších lídrov všetkých čias. Je to práca na plný úväzok. Okrem toho, že musíte pracovať na vlastných výkonoch, bolo neskutočné, koľko úsilia títo chlapi každý deň vkladali do toho, aby všetko fungovalo. Stále premýšľali o tom, ako tím ešte zlepšiť a akými ďalšími spôsobmi ho môžu stmeliť,“ cituje jeho slová o Chárovi a Bergeronovi web NHL.

brad marchand

Zdroj: Nhl.com | Foto: Instagram/Zeechara33

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *