Neuveriteľné plány. HC Slovan chce hrať slovenskú aj českú ligu!

HC Slovan vymenil pred pár týždňami trénera, pretože nevstúpil do sezóny dobre. Na najvyšších ambíciach klubu to ale nič nemení. Bratislavský tím chce hrať slovenskú aj českú súťaž!

Pavol Hofstädter je členom predstavenstva vedenia klubu HC Slovan Bratislava. V klubovom podcaste Belasá rodina nedávno odtajnil smelé plány bratislavského mančaftu.

„Chceme byť najsilnejší na Slovensku, aby sme sa raz mohli uchádzať o pôsobenie v českej extralige. V minulosti nám bolo vyčítané, že Slovan sa chce zase zbaliť a odísť zo Slovenska, ale nie je to tak. Stále tvrdíme, že Slovan by zároveň ostal aj v slovenskej extralige,“ povedal Hofstädter.

Zároveň dodal: „Ak by sme mali ísť do českej extraligy, tak by sme najskôr mali dominovať v slovenskej. Slovan nikdy nebude robiť hanbu svojej značke a aj po odchode do českej extraligy by v slovenskej chcel hrať vysoko. Určite by to boli dva pomyselné „A“ tímy na kvalitatívne vysokej úrovni. Na všetko treba čas.“

HC Slovan hrával do roku 2012 najvyššiu slovenskú súťaž. Potom na sedem sezón zamieril do nadnárodnej KHL, kde dvakrát postúpil do play-off. Od roku 2019 je Slovan opäť v slovenskej najvyššej súťaži. V roku 2022 vyhral majstrovský titul, v minulom ročníku skončil vo štvrťfinále.

Čo si myslíte o plánoch klubu hrať slovenskú aj českú súťaž? Dajte nám vedieť do komentárov.

HC Slovan

Zdroj: Hcslovan.sk/Podcast Belasá rodina | Foto: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *