Karma za Haláka? Rangers nemajú brankára!

Môžu ľutovať, že nepodpísali Jaroslava Haláka, kým sa ešte dalo. Počas minulej sezóny odchytal za New York Rangers 25 zápasov. Pripísal si v nich na svoje konto 10 výhier, priemer inkasovaných gólov 2,72 a 90,3 % úspešnosť zákrokov. Spoľahlivá dvojka Šestorkina sa však zmluvy na novú sezónu nedočkala.

Nášmu brankárovi chýba aktuálne už iba 5 výhier na métu 300 víťazných duelov v NHL. Zatiaľ ich vyhral 295. Celkovo odchytal v najslávnejšej lige 581 duelov za 18 sezón.

Nedávno podpísal skúšobný kontrakt s Carolinou Hurricanes. Práve jeho bývalý klub Rangers tesne po Halákovom podpise s Carolinou môže ľutovať.

Jazdcom z New Yorku sa totiž nedávno zranila jednotka a nie je isté, kedy Igor Šesťorkin opäť bude hájiť svätyňu Blueshirts. Navyše sa im teraz zranila aj dvojka, ktorou je Jonathan Quick.

Niekdajšia legenda Los Angeles, samozrejme hlavne Columbusu Blue Jackets a nedávny víťaz Stanley Cupu s Vegas. Pre Quicka to bol, mimochodom, už tretí pohár v kariére.

Vedenie Rangers povolalo tedaz farmy hneď dvojicu gólmanov Louis Domingue a Dylan Garand. Prvý menovaný má 31 rokov a v NHL odchytal počas kariéry 142 duelov.

Naposledy dva zápasy za Pittsburgh v sezóne 2021/22. Garand má 21 rokov a Rangers ho draftovali v roku 2020 vo štvrtom kole. Na svoj debut v NHL stále čaká.

Rangers môžu ľutovať, že nepodpísali Haláka

Haláka

Zdroj: CBS | Foto: Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: