Fans Montrealu naložili Slafkovskému: Toto musí zmeniť pri držaní hokejky!

Fanúšikovia Montrealu Canadiens sú známi tým, že pre svoj klub žijú. To je bežné nielen v Canadiens, ale vo všetkých kanadských tímoch NHL. Teraz je terčom kritiky Juraj Slafkovský. Oprávnene?

Slovenský útočník nezačal ani svoju druhú sezónu v NHL ideálne. Odohral zatiaľ 21 stretnutí s bilanciou 6 bodov za dva góly a 4 asistencie.

Fanúšikovia Montrealu dali najavo svoju nespokojnosť. Terčom kritiky sa stal práve Juraj Slafkovský. Viacerí ho napríklad v komentároch na sociálnych sieťach posielajú na farmu do AHL.

Žurnalista Stu Cowan z novín Montreal Gazette dokonca o ňom napísal: „Zdá sa, že tempo NHL je zatiaľ pre Slafkovského prirýchle. Pri držaní hokejky musí používať obe ruky, nie len jednu.“

Fanúšikovia Montrealu

19-ročný Slafkovský sa v roku 2022 stal jednotkou draftu NHL, kde si ho vybral Montreal. Vo svojej nováčikovskej sezóne nastúpil kvôli zraneniu len na 39 duelov, ale ani v tých neboli fanúšikovia Montrealu z jeho hry a najmä produktivity nadšení.

Zatiaľ odohral Slafkovský v NHL dovedna 60 zápasov, v ktorých zaknihoval 16 bodov. Vsietil 6 gólov a zaznamenal 10 asistencií. V kolonke plus mínus má za túto sezónu zatiaľ -3, za celú kariéru -16.

Montreal nevstúpil do sezóny ideálne. Z doterajších 21 duelov mužstvo vyhralo 9 a zaznamenalo celkom 20 bodov. V Atlantickej divízii je Montreal aktuálne siedmy pred poslednou Ottawou.

Fanúšikovia Montrealu

Zdroj: Montreal Gazette | Foto: X

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *