To by bola bomba: O Jara Haláka má záujem nový tím!

Keďže nedávno skončil na skúške v Caroline, slovenský gólman Jaroslav Halák ešte na podpis nového kontraktu čaká. Teraz sa v zámorí šíria správy, že má o neho záujem nový tím.

Jaroslav Halák je skúsený 38-ročný gólman, ktorý už v profilige odchytal 581 zápasov s bilanciou 295-189-69. Kariérnu úspešnosť zákrokov má na úrovni 91,5%, priemer inkasovaných gólov 2,50 a 53x v NHL vychytal čisté konto.

Rodák z Bratislavy hájil postupne svätyňu Montrealu Canadiens, St. Louis Blues, Washingtonu Capitals, New Yorku Islanders, Bostonu Bruins, Vancouveru Canucks a New Yorku Rangers.

Práve v drese Jazdcov z NY strávil posledný ročník. Zasiahol do 25 stretnutí, v ktorých zaknihoval bilanciu 10-9-5. Priemer inkasovaných gólov mal 2,72 a úspešnosť zákrokov 90,3%.

Podľa najnovších správ zo zámoria však Edmonton Oilers zháňa gólmana. Jednotkou tímu je 25-ročný Stuart Skinner, ktorý z doterajších trinástich zápasov aktuálnej sezóny vyhral len 4.

Má priemer 3,66 inkasovaného gólu na zápas a úspešnosť zákrokov 86,5%. Dvojka je 31-ročný Calvin Pickard, ktorý odchytal dve stretnutia. Stane sa Halák novou posilou Olejárov?

Zdroj: Prohcoekyrumours.com | Foto: Facebook, Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: