7 klubov, kam by mohol prestúpiť Cristiano Ronaldo

Jednou z najhorúcejších tém posledných týždňov je situácia okolo Cristiana Ronalda. Po kontroverznom interview ukončil svoje druhé pôsobenie v Manchestri United a teraz si hľadá nové pôsobisko. Toto je 7 klubov, kam by mohol prestúpiť Cristiano Ronaldo.

Arsenal – líder Premier League

Cristiano Ronaldo pri svojom návrate do United určite sníval tom, že Červení diabli s ním v zostave budú opäť vyhrávať trofeje. Cenným skalpom je samozrejme titul v Premier League. Prestupom do Arsenalu by mal šancu znova bojovať o titul v anglickej najvyššej súťaži. To, že by o popredné priečky tabuľky súperil priamo s Manchestrom United by mu po nedávnom konci v klube určite iba pridalo extra motiváciu.

Newcastle United – nová epizóda klubu

V tíme Newcastle United sa viditeľne začína budovať nový projekt a je dosť možné, že klubu svitá na lepšie a úspešné časy. Ronaldo by mohol byť pre Newcastle cennou posilou nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Podobne ako v prípade Arsenalu, keby sa v rámci Premier League rozhodol prestúpiť Cristiano Ronaldo práve do Newcastle, opäť by mal extra motiváciu. Newcastle je totiž momentálne tretie v tabuľke, Manchester United piaty.

Bayern Mníchov

Bavorský gigant je tím, ktorý by Cristianovi Ronaldovi mohol doslova zaručiť ďalšie trofeje do jeho už beztak bohatej zbierky. Bayern hrá o titul, hrá Ligu majstrov a nechýba mu zázemie veľkoklubu. O Ronaldovom prestupe do Mníchova sa špekulo už viackrát, ale zakaždým možný transfer stroskotal na tom, že vedenie Bayernu nechce platiť astronomické čiastky za futbalistov. Tentokrát je však CR7 k dispozícii zadarmo ako voľný hráč. Ronaldo by však pre Bayern dával zmysel pravdepodobne iba ako striedajúci hráč.

Sporting Lisabon

Hoci si Cristiano Ronaldo spravil najlepšie meno v Manchestri United a následne v Reale Madrid, jeho futbalové začiatky siahajú domov do Portugalska. Konkrétne do tímu Sporting Lisabon, v ktorom začínal ako neznámy hráč s číslom 28. Návrat do Sportingu by bol pekným a symbolickým uzavretím úspešnej kariéry.

Inter Miami CF

Zdá sa, že hoci roky mu pribúdajú, Cristiano Ronaldo má stále chuť hrať. Inter Miami CF, vlastne celá MLS, je ako stvorená pre hráčov v Ronaldovej situácii. Známe hviezdy ako David Villa, Alessandro Nesta, Zlatan Ibrahimovič, Kaká, či Didier Drogba strávili záver kariéry práve tu. Výhodou Interu Miami je pozícia majiteľa a prezidenta klubu, ktorá patrí slávnemu Davidovi Beckhamovi.

Al Nassr

An-Nassr Football Club, skrátene Al Nassr, je futbalový klub z mesta Rijád v Saudskej Arábii. Poďla nedávnych správ mal Ronaldo dostať finančne veľmi lákavú ponuku práve od vedenia tohto klubu. Rozhodne sa predĺžiť si svoju kariéru v takejto exotike?

PSG

Ťažko povedať, nakoľko je takáto predstava reálnou možnosťou alebo len utopistickou túžbou fanúšikov. Každopádne je však určite lákavá predstava, že sa Ronaldo pridá k parížskym hviezdam ako Neymar, Messi, Mbappé, Ramos a ďalší. V PSG by stále pôsobil na najvyššej úrovni, ale pravidelný štart v zápasoch by určite nemal zaručený.

Ďalšie kluby – Real Madrid, Olympiakos FC alebo Al-Hilal Saudi FC

V súvislosti s klubmi, kam by mohol prestúpiť Cristiano Ronaldo sa objavujú aj ďalšie alternatívy. Hovorí sa o možnom návrate do Španielska, ale prezident tímu Real Madrid zatiaľ dementoval, že by sa mal CR7 vrátiť do tímu, kde dosiahol najväčšie úspechy kariéry.

Jeden čas sa jeho meno spájalo aj s celkom Olympiakos FC, ktorý sídli v gréckom meste Pireus. V tomto mužstve podpísal nedávno Ronaldov dobrý kamarát a bývalý spoluhráč z Realu Madrid Marcelo.

Okrem spomínaných klubov sa taktiež skloňoval v médiách záujem londýnskeho mužstva Chelsea FC alebo celku Al-Hilal Saudi FC, čo je ďalší tím zo Saudskej Arábie. Nedávno sa objavila dokonca aj špekulácia o FC Barcelona, ale to sme zhodnotili ako rozprávku na dobrú noc. Aký je váš názor? Kam by mal prestúpiť Cristiano Ronaldo?

prestúpiť Cristiano Ronaldo

Foto: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *